Unikátní ingredience pro krásu, zdraví i energii

Ramissio produkty pro výživu obsahují jedinečné kombinace přírodních složek bez chemických přísad.

Klíčové složky v produktech pečlivě vybíráme a dodržujeme přísná kritéria pro pěstování cenných plodin tak, aby si zachovali tu nejvyšší kvalitu. 
 
Přečtete si více informací o účincích složek u jednotlivých produktů. 

Ramissio Chaga+Betaglukan+Reishi

Pro posílení imunity

Směs ve vegetariánské kapsli obsahuje extrakty z vzácných hub Chaga a Reishi i čisté betaglukany z Hlívy ústřičné pro podporu imunitního systému, zdraví krve a srdce.

Chaga

CHAGA

Houba rostoucí na dřevě tzv. Chaga (latinsky Inonotus obliquus, česky Rezavec šikmý) obsahuje různé chemické sloučeniny včetně polysacharidů, polyfenolů, melaninů nebo flavanolů. Chaga je bohatá především na antioxidanty. Ty, jak víme, pomáhají neutralizovat volné radikály, které se uvolňují do těla během tzv. oxidačního stresu. Nadmíra volných radikálů poškozuje zdravé buňky v těle, čímž vytváří vhodnou půdu pro předčasné stárnutí, nebo vznik chronických onemocnění. Antioxidanty z této houby prospívají i srdci, protože přispívají ke snižování lipoproteinu, tedy „zlého“ LDL cholesterolu v krvi. 

Zánět je reakce těla vyvolaná snahou zničit hrozící infekci. Někdy se krátkodobé vzplanutí přepne do chronického zánětlivého onemocnění, jak se to může stát v případě revmatoidní artritidy. Další superschopností chagy je regulace produkce cytokinů – látek, které podporují imunitní systém. Zlepšují komunikaci mezi buňkami, čímž pomáhají regulovat zánětlivé reakce v těle. 

100% EXTRAKT Z REISHI

Reishi (latinsky Ganoderma lucidum, česky Lesklokorka lesklá) je dřevokazní houba původem z vlhkých a teplých oblastí jihovýchodní Asie. 

Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, minerály jako je železo, selen a vitamíny ze skupiny B. Obsahuje také chemickou sloučeninu germánium, které má podle některých vědců protirakovinové vlastnosti. Obsažené terpenoidy mají protizánětlivý účinek. Mezi ty nejvýznamnější patří kyselina ganodermová a lucidenová, po kterých je houba pojmenována. Nejslibnější vlastností Reishi je ta imunostimulační. Pomáhá aktivovat bílé krvinky, které stojí v první linii imunitního systému v boji proti patogenům. Příznivý vliv má také na mozkovou činnost. Může pozitivně působit i na lidi trpící depresemi a úzkostí. 

V alternativní medicíně se Reishi používá v podobě extraktu, tedy v práškové formě. Je doporučována především lidem se slabou imunitou a starším lidem. Příznivě působí při Alzheimerově chorobě, problémech s pamětí a stařecké demenci. 

reishi houba
hlíva ústřičná

BETAGLUKANY (Z HLÍVY ÚSTŘIČNÉ)

Beta-glukan z hlívy ústřičné je rozpustní vláknina pozitivně ovlivňující celkovou vitalitu organismu. Stejně jako jiné druhy rozpustné vlákniny, beta glukan zpomaluje průchod potravy střevy. Tím se prodlužuje doba, za kterou tělo potravu stráví a zajišťuje delší pocit sytosti. 

Hlíva ústřičná obsahuje lovastatin, který blahodárně působí na udržení zdravé hladiny cholesterolu. Beta-glukany z hlívy ústřičné pozitivně ovlivňují správnou kondici kardiovaskulárního systému. 

Beta glukan také zvyšuje aktivitu některých typů imunitních buněk, včetně makrofágů, neutrofilů a monocytů. Má tedy příznivý vliv na odolnost imunitního systému. 

Vyzkoušejte další produkty pro zdraví

Nákupní košík
Přejít nahoru